História spoločnosti Biotop

2018

Biotop sa teší neustálemu rastu. Medzičasom sa sieť jeho partnerov rozrástla na vyše 80 partnerských firiem na celom svete. Tieto už vybudovali viac než 7000 kúpacích jazierok a biologických bazénov využívajúcich technológiu spoločnosti Biotop.

2017

Rýchly vývoj technológií viedol k tomu, že naše vzorové jazero v areáli našej spoločnosti už nepatrilo medzi najmodernejšie. Chceli sme si udržať krok s najnovšími trendmi a preto sme ho vybavili okrajom z kameňa, tmavosivou fóliou a KombiBoxom. Preto dnes opäť reprezentuje naše vedúce postavenie v oblasti budovania prírodných vodných nádrží. Zároveň ide o prvé biologické jazero s „nulovou energetickou bilanciou“ v našom systéme.

2016

Zmeny v konštrukcii šácht viedli k technologickej revolúcii. Nové dvojvrstvové polypropylénové platne sú zároveň ľahšie, ale aj stabilnejšie než jednoliate platne. Zároveň sme vytvorili tzv. KombiBox, teda kombináciu biofiltra, fosfátového filtra a šachty pre ponorné čerpadlá. Vďaka prefabrikovanej výrobe KombiBoxov takto pri ich inštalácii na stavbe ušetríme až 70% pracovného času. Tieto inovácie v kombinácii s konjunktúrou európskeho hospodárstva priniesli spoločnosti Biotop nárast tržieb o 30%.

2015

Spoločnosť Biotop oslavuje 30. jubileum okrem iného aj vydaním obrazovej monografie so zbierkou fotografií najkrajších projektov vybudovaných za tri desaťročia na troch kontinentov. V tomto roku spoločnosť Biotop dosiahla pekný míľnik. Spolu s jej partnermi vybudovala už viac ako 5 000 kúpacích jazierok a prírodných bazénov.

2014

Z hľadiska rastu firmy je tento rok rozhodujúci: začína sa jej rozširovanie v USA. V prvej polovici roka získal Biotop už 5 amerických partnerov a jedného obchodného partnera z Kanady.

2013

Spoločnosť Biotop už vybudovala 4 000 kúpacích jazierok so spoločnou rozlohou 10-násobne väčšou než rozloha námestia Svätého Petra v Ríme. „Staré“ kúpacie jazero v centrále Biotopu sme prebudovali na najmodernejšie svojho druhu, s najnovšou technológiou. Po prvý raz sme v ňom použili nový filtračný materiál a jeho výsledky boli výborné. Kvalita vody je stále na perfektnej úrovni. Naša skupina sa rozrástla o ďalších partnerov z Nemecka a Francúzska.

2012

Vyčlenenie našich realizačných činností do samostatnej spoločnosti T&P Teich und Pool GmbH. (Jazero a bazén s.r.o.). Naše rozširovanie pokračuje prijatím nových partnerských firiem z Austrálie a z Českej republiky.

2010-2011

Spoločnosť zavádza na trh biobazén Living Pool. Naša sieť partnerov sa ďalej rozrastá. Na začiatku roku 2011 má Biotop už 50 partnerských spoločností v 17 krajinách. Získava patent na fosfátový filter „PhosTec Ultra“ ako aj na prírodný bazén „Biotop Living Pool“.

2005-2009

Obchodné oddelenie začalo intenzívnejšie plánovať projekty na diaľku. Biotop vybudoval prvé prírodné kúpacie jazierka v Indii a v USA. Naša sieť obchodných partnerov sa rozrástla do ďalších európskych krajín, do Turecka, Izraela a na Nový Zéland. Biotop uvádza na trh tri prelomové novinky – oblúkový skimmer, šachtu ponorných čerpadiel a fosfátový filter „PhosTec Ultra“. Spoločnosť začala pracovať na vývoji biobazénu Living Pool. 2006: Za projekt „Kancelárie a dielne Biotopu“ vo Weidlingu pri Viedni je Biotop nominovaný na „Rakúsku štátnu cenu za architektúru a udržateľnosť (Österreichischer Staatspreis für Architektur und Nachhaltigkeit)“. A v roku 2009 opäť na „Neptúnovu cenu vody (Neptun Wasserpreis)“ v kategórii „Ochrana vody“ za návrh biobazénu „Living Pool“.

2000-2004

Vybudovali sme už 1 000 prírodných kúpacích jazierok Swimming Pond. Karbonátor spoločnosti Biotop spôsobil prevrat na trhu. Požiadavky z Talianska, Francúzska, Holandska, Belgicka a Veľkej Británie vedú k rozšíreniu našej partnerskej siete do týchto krajín. Biotop začína s plánovaním novej administratívnej budovy vo Weidlingu pri Viedni a sťahuje sa do nej v roku 2003. Táto budova bola otvorená 14. júna pri príležitosti už 3. ročníka otvorených dverí spoločnosti Biotop. Biotop a jeho partneri realizujú ročne už 200 jazierok. V roku 2003 získava Biotop „Rakúsku štátnu cenu pre rozvoj cestovného ruchu (Österreichischer Staatspreis für Tourismus)“ za projekt „Mountain Beach Gaschurn“.

Biotop hlavné sídlo

V roku 2003 sa Biotop presťahoval do novej administratívnej budovy nominovanej na Rakúsku štátnu cenu za architektúru.

Biotop hlavné sídlo

Sídlo spoločnosti Biotop – pohľad z vtáčej perspektívy

1995-1999

Biotop uvádza do prevádzky svoje už v poradí 400-sté prírodné kúpacie jazierko Swimming Pool. Zároveň dostáva početné ocenenia, okrem iného v roku 1996 cenu „Eco-Design-Preis 96“ Rakúskeho spolkového ministerstva pre životné prostredie za trvalo udržateľné produkty a riešenia. Ku 22 obchodným partnerom Biotopu sa pridávajú ďalšie firmy zo severného Nemecka. Vyrastá prvé prírodné jazierko v Chile. Počas týchto rokov Rakúsko prijíma novelu zákona o hygienických predpisoch pre plavárne a kúpaliská. Tým je zaručená právna istota pre budovanie prírodných kúpacích jazierok. Nasleduje veľký nárast dopytu po verejných kúpacích jazerách. Sieť obchodných partnerov Biotopu už pokrýva celé Nemecko. U prvých projektov sa začína používať karbonátor, produkt na redukciu rastu rias. V roku 1995 získava Biotop „Cenu za inovácie (The Innovation Award)“ spolkovej krajiny Dolné Rakúsko a Hospodárskej komory Dolného Rakúska.

1990-1994

Biotop vybudoval prvé verejné kúpacie jazierko a uvádza do prevádzky svoje sté jazierko Swimming Pond. Kúpacie jazierka putujú aj do susedných krajín. Biotop podpisuje zmluvu na plánovanie rekreačného parku Gaschurn/Vorarlberg. Spoločnosť už zamestnáva 25 spolupracovníkov a jej partnerská sieť sa rozširuje na 12 licencovaných partnerov.

1985-1989

Piati kolegovia budujú prírode blízke jazierka. Vzniká nápad stavať ich aj ako vhodné na kúpanie a plávanie. Myšlienka prírodného kúpacieho jazierka Swimming Pond vyhráva Rakúsku cenu za ochranu prírody. Dopyt po kúpacích jazierkach rastie a Biotop sa stáva lídrom na trhu. V roku 1987 udeľuje Medzinárodná nadácia na ochranu prírody (International Conservation Foundation) Biotopu „Cenu za ochranu prírody (Conservation Award)“.

1985

Vzniká spoločnosť Biotop. Názov spoločnosti „Biotop“ znamená životný priestor. Cieľom Biotopu je vytvoriť ekologicky orientovaný podnik, ktorý bude úspešný aj ekonomicky.
Prírodné jazierka

Záhradné jazierka

V súlade s prírodou a životným prostredím. Prírodné záhradné jazierko uspokojuje naše túžby po oddychu a relaxe.

Zobraziť podrobnosti »

Prírodné bazény

Bazény so živou vodou

Živý bazén (biobazén) je biologickou verziou bežného bazéna. Vyzerá rovnako ako klasický bazén, funguje však na čisto biologickom princípe.

Zobraziť podrobnosti »

Rekonštrukcie bazénov

Rekonštrukcie bazénov

Systém premeny na biobazén zjednodušuje premenu bežných bazénov na bazény fungujúce na biologickom princípe.

Zobraziť podrobnosti »


Kontakt

Kontaktuje nás

Prírodné bazény